Olejek cytrynowy (do pierwszej pomocy)39,00 zł
Brutto

Kiedy życie daje Ci cytryny, zrób z nich olejek.

Olejek cytrynowy to niewiarygodnie potężne wsparcie dla organizmu. W pilotażowych badaniach w połączeniu z geranium różanym utrudniał wniknięcie wirusa SARS-CoV-2 do komórek. Jednak to nie wszystko, co potrafi – pomaga przy nudnościach, przeziębieniach, a do tego naturalnie poprawia nastrój i obniża poziom stresu. Świetnie sprawdzi się też do czyszczenia i odświeżania domu.

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie


 • A gdyby słowa mogły pachnieć! Poczułabyś wtedy ze mną ten świeży zapach, przywodzący na myśl tuzin cytrynowych babek…

  Nie zastanawiaj się dłużej. To nie wstyd, stracić dla cytryny głowę . Bo kiedy jej używasz, czujesz się po prostu znakomicie – od góry, do dołu!

  Masz minutkę? Tyle Ci zajmie użycie olejku cytrynowego jako radosnego zapachu do dyfuzora, odświeżacza przy odkurzaniu czy jako świetny dodatek do domowego peelingu.

Wielu aromaterapeutów uważa cytrynę za prawdziwe panaceum na ludzkie bolączki.

Sam tylko Peter Holmes w książce Aromatica poleca ją na ponad dwadzieścia różnych psychologicznych dolegliwości, takich jak słaba koncentracja, pesymizm czy tzw. mgła umysłowa. Podkreśla także jej właściwości antygrzybiczne (potwierdzone podczas badań m.in na drożdżach Candida) oraz antywirusowe (wspomniane badania z SARS-CoV-2*) 

Z kolei Pam Conrad, która specjalizuje się w aromaterapii kobiet w ciąży, opisuje cytrynę jako najlepszy olejek na zmęczenie oraz ciążowe nudności. Potwierdziły to badania z 2014 przeprowadzone w Iranie, w których nasączony kilkoma kroplami olejku wacik podawano do wąchania przez 3 minuty. Zwróć jednak uwagę na delikatną formę podawania cytryny – nie korzystaj w czasie ciąży z olejków eterycznych bez konsultacji z lekarzem!

Pamiętaj, że olejek z cytryny jest fototoksyczny, więc po jego użyciu nie wystawiaj skóry na słońce przez 12 godzin.
*Nie stosuj olejku jako zamiennika oficjalnych zaleceń medycznych proponowanych przez lekarzy. Jego stosowanie nie zwalnia z obowiązku przestrzegania wymogów epidemiologicznych

olejek cytrynowy zastosowanie

dla ciała:

 • przyspiesza proces krzepnięcia krwi, dlatego wykorzystuje się go przy krwawieniu z nosa (niektórzy po prostu dają olejek do powąchania, inni lekko rozcieńczają i przyciskają nasączony wacik do kości nosowej)
 • łagodzi nudności
 • pomaga przy przeziębieniach rozszerzając drogi oddechowe
 • ma właściwości przeciwwirusowe oraz antygrzybiczne
 • rozjaśnia i oczyszcza cerę (w celach kosmetycznych stosuj tylko wieczorami, żeby uniknąć podrażnienia wywołanego przez światło UV)
 • według dr Różańskiego leczy opryszczkę (Różański zaleca wtedy nierozcieńczoną kroplę olejku nałożyć na zakażone miejsce)

dla emocji:

 • dodaje energii, wywołuje optymizm
 • podobnie jak grapefruit pomaga rano wstać z łóżka, kiedy nic się nie chce
 • wspiera koncentrację, pomaga przy mgle umysłowej
 • zapobiega odkładaniu rzeczy na wieczne później
 • to dobry olejek do dyfuzji, jeśli potrzebujesz pomocy przy planowaniu
1 Przedmiot

Specyficzne kody

Opinie

No customer reviews for the moment.